معرفی کانون

 بنام خدا

 معرفی کانون وکلای دادگستری مازندران

کانون وکلای دادگستری مازندران پس از تصویب قانون کیفیت اخذپروانه وکالت در سال1376، باعضویت 118 وکیل پایه یک دادگستری تحت عنوان کانون وکلای دادگستری مازندران و گلستان تأسیس شد.

اولین انتخابات هیأت مدیره با شرکت وکلای مستقر در استان مازندران و گلستان در تاریخ 1376/7/17 برگزار گردید و پس از آن در اولین نشست هیأت مدیره در تاریخ 1376/8/21 هیأت رئیسه انتخاب و این کانون فعالیت خود را آغاز نمود.

متعاقب تشکیل استان گلستان، کانون وکلای دادگستری گلستان نیز در سال 1386با عضویت وکلای مستقر در حوزه آن استان تأسیس و از کانون مازندران منتزع شد.

هم اکنون تعداد 2003 وکیل پایه یک دادگستری و 480 کارآموز وکالت و تعدادی وکیل و کارآموز از کانون های دیگر با اشتغال موقت یا به صورت میهمان درحوزه این کانون به امر وکالت و کارآموزی اشتغال دارند.

در حال حاضر علاوه بر اعضاء هیات مدیره 133 نفر از وکلای عضو این کانون افتخاراً و تبرعاً در دوایر و کمیسیون های مختلف از جمله دادسرا و دادگاه انتظامی، کمیسیون کارآموزی و اختبار، دایره معاضدت، هیات ممتحنه اختبار، کمیسیون نقل و انتقال، کمیسیون ورزش و چند کمیسیون دیگر، با کانون همکاری صمیمانه دارند، و با اغتنام فرصت از جامعه وکلای مازندران، خصوصاً همکاران مذکور که همواره کانون را در گردش امور جاری و رفع مشکلات یاری و همراهی می فرمایند تشکر و قدردانی می نمائیم.

هیأت مدیره کانون وکلای دادگستری مازندران

 

دکمه بازگشت به بالا