اخبار کانون

پوشش خبری خبرگزاری ایسنا از آیین نکوداشت روز خبرنگار در کانون وکلای دادگستری مازندران

پوشش خبری خبرگزاری ایسنا از آیین
نکو داشت روز خبرنگار در کانون وکلای دادگستری مازندران هفدهم مرداد یکهزارو چهارصد و دو


رئیس کانون وکلای مازندران، گفت: آزادی مطبوعات در کنار اصل استقلال کانون‌های وکلا دو شاخصه مهم از دموکراسی و حاکمیت مطلوب است.
به مناسبت روز ‌ملی خبرنگار، با دعوت کمیسیون روابط عمومی کانون‌وکلای دادگستری مازندران، اعضای هیات مدیره کانون، با مدیران ونمایندگان برخی از خبرگزاری های استان دیدار و به تبادل نظر پرداختند.
در ابتدای این دیدار که در محل دفتر ریاست کانون وکلا و با حضور خبرگزاری‌های معتبر استان از جمله خبرگزاری ایسنا، فارس، ایرنا، صدا و سیما، مهر، ایلنا و روزنامه‌های اطلاعات و جام جم برگزار شد، رئیس کانون وکلای دادگستری مازندران ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهید محمود صارمی و سایر شهدای روز ۱۷‌مرداد ۱۳۷۷ بر اهمیت‌روز خبرنگار تاکید و اهم ‌دلایل حمایت از خبرنگاران را تشریح کرد

بهرام‌ ولیپور با اشاره به اینکه آزادی مطبوعات و استقلال وکالت هر دو مهم از یک جنس و در یک راستا، آن هم حقوق عامه ملت گام بر می‌دارند، گفت: آزادی مطبوعات در کنار اصل استقلال کانون‌های  وکلا دو شاخصه مهم از دموکراسی و حاکمیت مطلوب است.

وی ضمن ارائه گزارشی از تعداد پرونده‌های معاضدتی و تسخیری اعضاء این کانون، بر حمایت حقوقی از خبرنگاران و ضرورت انعقاد تفاهم‌نامه همکاری بین کانون‌وکلا و خبرگزاری های استان تاکید کرد.
در ادامه‌نائب رئیس کانون‌وکلا “مجید داودی” نیز با تشریح رابطه خبرنگاران و کانون وکلا، ضمن تبیین ارتباط دیرینه نهاد وکالت و خبرنگاری، هر دونهاد را از ارکان حاکمیت مردم سالارانه دانست و بر ضرورت حمایت از خبرنگاران مستقل تاکید کرد.
در ادامه خبرگزاری ها با بیان برخی دیدگاه های عمومی نسبت به‌نهاد وکالت، از ضرورت اقدامات رسانه ای و مطبوعاتی و ایجاد آگاهی‌ها و شفاف‌سازی کانون وکلا در میان عموم مردم صحبت کردند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا