اخبار کانون

پوشش خبرگزاری مهر از آیین نکوداشت روز خبرنگار در کانون وکلای دادگستری مازندران

پوشش خبرگزاری مهر از آیین نکوداشت روز خبرنگار در کانون وکلای دادگستری مازندران
هفدهم مرداد ماه سال یکهزارو چهارصد و دو –

به گزارش خبرنگار مهر، آئین تجلیل از اصحاب رسانه با همت کانون وکلا در ساری برگزار شد و بهرام ولی پور رئیس کانون وکلا در این نشست با تقدیر از مقام خبرنگار اظهار داشت: خبرنگاران نورپردازنی در تاریکی هستند که مسائل را برای مردم تبیین می‌کنند.
وی با عنوان اینکه حرفه خبرنگاری از دشوارترین حرفه‌ها است و خبرنگاران همیشه در معرض خطر هستند، اظهار امیدواری کرد قانونی تصویب شود تا برای خبرنگاران و وکلا شرایط بهتر شود، قوانینی که بتوانند از این قشر محافظت کنند.
وی با بیان اینکه خبرنگاران مشکلات مردم را انعکاس می‌دهند و باید نیازمندی‌ها آنان را تأمین کنند، علیرغم مشکلات، آزادی بیان و پس از بیان مسأله مهمی است و در جامعه مردم‌سالار برای موفقیت باید حرف خبرنگاران پذیرفته و راهکار ارائه شود.
ولی یادآور شد: هیچ جامعه‌ای بدون تبادل اطلاعات راه توسعه و پیشرفت را طی نمی‌کند و اگر بخواهیم جامعه‌ای سالم داشته باشیم نیازمند روشنگری هستیم تا جامعه منزه و پاک را داشته باشیم.
وی به سنگینی رسالت خبرنگاران اشاره کرد و گفت در قرآن کریم به قلم اشاره شده است.
وی همچنین به هجمه‌های وارده و تصویب قوانینی علیه کانون وکلا موسوم به قانون تسهیل مجوز کسب و کاراظهار داشت: قضاوت و وکالت جزو کسب و کار نیست و قانون تسهیل در واقع کارچاق کنی و دلالت است.
مجید داودی عضو هیت مدیره نیز با بیان اینکه خبرنگاران سبب آگاهی بخشی و آگاهی سازی می‌شوند، افزود: افکار عمومی نیروی بسیار قوی در اداره کشور است و می‌تواند مانع بسیاری از کج روی‌ها شوند.
وی از خبرنگاران به عنوانی یکی از ارکان اصلی دمکراسی هستند گفت در همه جای دنیا خبرنگاران با تهدیداتی روبرو هستند.
@mehr_agency

روابط عمومی کانون وکلای دادگستری مازندران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا