اخبار کانون

علی‌‌اکبر اربابی، پیشکسوت ورزش کانون‌های وکلای دادگستری در گفتگو با روابط عمومی اسکودا تشریح کرد:

علی‌‌اکبر اربابی، پیشکسوت ورزش کانون‌های وکلای دادگستری در گفتگو با روابط عمومی اسکودا تشریح کرد:

تاریخچه ورزش در کانون‌های وکلا؛ از برگزاری در یک رشته تا نگاهی توسعه‌محور و حرفه‌ای

ششمین المپیاد ورزشی کانون‌های وکلای دادگستری ایران طی روزهای ۱۱ تا ۲۶ تیر ماه ۱۴۰۲ به میزبانی کانون وکلای دادگستری استان هرمزگان در جزیره کیش برگزار شد؛ اما شاید بسیاری از وکلای تازه پیوسته به کانون‌های وکلا و کارآموزان وکالت کمتر در جریان این رقابت‌های ورزشی که همه ساله در نهاد وکالت برگزار می‌شود باشند، از اینرو به سراغ یکی از پیشکسوتان ورزش کانون‌های وکلای دادگستری رفتیم و مروری بر شش دوره برگزاری این رقابت‌ها کردیم.

علی‌اکبر اربابی، وکیل دادگستری و عضو کانون وکلای دادگستری استان مازندران جزو نفراتی است که به خوبی اولین دوره رقابت‌های ورزشی در میان کانون‌های وکلای دادگستری را به یاد دارد و خود نیز سال‌هاست از متولیان برگزاری این رقابت‌هاست.

وی در گفتگو با روابط عمومی اسکودا می‌گوید: اگر بخواهیم میزبانی کانون‌های وکلای دادگستری را مدنظر قرار دهیم باید بگویم که در صدر فهرست میزبان‌ها اول کانون وکلای اصفهان و دوم کانون وکلای گلستان و گیلان قرار دارد و مابقی استان‌ها هم آرام آرام میزبانی مسابقات را قبول کردند.

این پیشکسوت ورزش کانون‌های وکلای دادگستری اظهار می‌کند: برگزاری رقابت‌های ورزشی در نهاد وکالت را باید به قبل و بعد از تشکیل اسکودا تقسیم کنیم. قبل از آنکه اتحادیه سراسری کانون‌های وکلای دادگستری ایران تشکیل شود، هشت دوره از مسابقات برگزار شد و پس از تشکیل اسکودا هم شش دوره برگزار شد که امسال ششمین دوره رسمی المپیاد است. بر این اساس بانوان هم در این رقابت‌ها حاضر شدند و سپس رشته تنیس روی‌ میز هم اضافه شد و قرار بود که شطرنج را هم اضافه کنند اما این رشته همه‌گیر نبود و به نوعی باید گفت این رشته تا به امروز بختی برای ورود به المپیاد ورزشی نداشته است.

اربابی درباره سطح کیفی مسابقات هم می‌گوید: سطح کیفی مسابقات سال به سال ارتقاء یافته است؛ به گونه‌ای که اگر فیلم‌های دور اول تا سوم مسابقات موجود باشد و آنها را بازبینی کرده و با وضعیت فعلی مسابقات مقایسه کنیم، به وضوح می‌توانید بهبود کیفی و ارتقای سطح مسابقات را مشاهده کنید.

 روابط عمومی اسکودا

 

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا