اخبار کانون

صورتجلسه شورای اجرایی اتحادیه سراسری کانونهای وکلای دادگستری ایران(اسکودا) 1390/04/16

صورتجلسه شورای اجرایی اتحادیه سراسری کانونهای وکلای دادگستری ایران (اسکودا)16/4/1390

بسمه تعالی

در تاریخ 16/4/1390 جلسه شورای اجرایی اتحادیه سراسری کانونهای وکلای دادگستری ایران – اسکودا در محل اتحادیه تشکیل و در خصوص دستور جلسه به شرح زیر بحث و اتخاذ تصمیم شد.

بند اول دستور جلسه : مسائل مربوط به آزمون و نحوه برگزاری:

الف- امنیت آزمون : موارد مختلفی در مورد امنیت آزمون مورد بحث قرار گرفت . ضمنا تصویب شد داوطلبان در موقع ورود به جلسه امتحان حتما اصل شناسنامه عکس دار و کارت ملی همراه داشته باشند. ضمنا در موقع ثبت نام از پذیرفته شدگان کارت ورود به جلسه با شناسنامه ایشان مقابله خواهد شد.

ب- روش جاری انتخاب و طرح سوال:
روش جاری سوالات به ترتیب سال های گذشته خواهد بود و سوالات در مواردی که در بانک سوال تنظیمی کانونهای محترم موجود باشند پس از بررسی حتی المقدور تکراری نبودن آنها و ممیزی عدم خروج سوال از متن قانون و رویه قضایی انتخاب خواهند شد . در صورتی که در موردی سوال در بانک سوال موجود نباشد طراحان راسا و فی المجلس اقدام خواهندکرد . شورای اجرایی به رییس اتحادیه تفویض اختیار کرد که بر انجام موارد فوق به هر نحو مقتضی بداند مدیریت کند.بدیهی است مبنای انتخاب سوال صرفا پرسش های تنظیم شده بر روی فرم های ارسالی برای کانون های محترم خواهد بود و سوالاتی را که طراحان فی المجلس طرح می فرمایند ایضا بر روی فرم هایی خواهد بود که در جلسه در اختیار ایشان قرار داده خواهد شد و استفاده از سوالات نوشته شده قبلی که به وسیله طراحان محترم ارائه شود مطلقا مجاز نخواهد بود. مجموعه های قوانین لازم و آراء وحدت رویه قضایی در اتحادیه در اختیار طراحان قرار خواهد گرفت.

پ- تعیین معیار برای داوطلبان بومی:
تصویب شد بررسی تعیین مقررات اولویت داوطلبان بومی ادامه یابد لکن در آزمون سال 1390 در این مورد اقدامی امکان پذیر نخواهد بود.
ت- ویژگی های محل برگزاری:
توصیه شد حتی المقدور سالن یا سالنهایی که مشتمل بر اجزا نباشد برای آزمون پیش بینی شود .
ث- صدور کارت اینترنتی در صورت عدم امکان ممیزی مدارک در موقع تحویل کارت:
تصویب شد صدور و تحویل کارت از طریق اینترنت و با فاصله ای که از ده روز از امتحان بیشتر نباشد صورت گیرد. بدیهی است مدارک داوطلبان پذیرفته شده در موقع ثبت نام مجددا ممیزی خواهد شد و در صورت عدم انطباق شرایط ایشان با آنچه در آگهی ثبت نام اعلام شده قبولی ایشان در آزمون کان لم یکن خواهد بود.
ج- ملاحظات مربوط به مرحله دوم کانون مرکز:
مراتب مربوط به برگزاری دو مرحله ای آزمون کانون مرکز به آگاهی اعضای محترم شورای اجرایی رسید .
2- هرموضوع دیگری که کانونهای محترم لازم بدانند:
الف- هزینه ثبت نام ازمون سال 1390 مطرح و ابتدا گزارش مربوط به مذاکرات با سازمان سنجش آموزش کشور به اطلاع شورای محترم اجرایی رسید مبنی بر اینکه هزینه مورد مطالبه از ناحیه این سازمان قریب به صد درصد افزایش یافته است.
نمایندگان محترم کانونها توضیح دادند که مطمئنا هزینه برگزاری آزمون در محل نیز با توجه به افزایش عوامل موثر در هزینه به شدت افزایش یافته است. بنابراین هزینه سرانه ثبت نام معادل شصت هزار تومان تعیین گردید.
ب- با توجه به تصویب صدور کارت اینترنتی که مستلزم در دست بودن نشانی محل حوزه های امتحانی و گنجایش آنهاست ، مقرر شد کانونهای محترم نشانی حوزه ها و گنجایش هر یک از آنها را حداکثر تا پنجم آبان به اتحادیه اعلام فرمایند.
جلسه در ساعت 13 با امضای ذیل صورتجلسه به پایان رسید.

توجه

در آزمون سال 1390 فقط کسانی که برگ پایان خدمت یا معافیت دائم و گواهی فراغت از تحصیل ( دانش آموختگی) داشته باشند می توانند ثبت نام کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا