اخبار کانون

خبرگزاری ایلنا از آیین نکوداشت روز خبرنگار در کانون وکلای دادگستری مازندران

خبرگزاری ایلنا از آیین نکوداشت روز خبرنگار در کانون وکلای دادگستری مازندران
هفدهم مرداد ماه سال یکهزارو چهارصد و دو –

به گزارش خبرگزاری ایلنا که جهت شرکت در مراسم نکوداشت مقام خبرنگار توسط کانون وکلای دادگستری مازندران دعوت شده بودند:

رئیس هیات مدیره کانون وکلای دادگستری استان مازندران در جمع خبرنگاران گفت: دفاتر قضایی فرصت و ظرفیتی مناسب برای اشتغال زایی و کسب و کار است و اگر می خواهیم اشتغال ایجاد کنیم، دفاتر قضایی در اختیار افراد بیکار قرار گیرد نه اینکه افراد بازنشسته مشغول کار شوند.

به گزارش خبرنگار ایلنا از مازندران،  بهرام ولیپور در جمع خبرنگاران به مناسبت بزرگداشت روز خبرنگار اظهار کرد: شغل خبرنگاری از سخت ترین و دشوارترین حرفه است و باید به درستی دیده شود. 
وی افزود: خبرنگاران از کمترین‌ مزایا برخوردارند اما گلایه‌ای ندارند و امیدواریم که حاکمیت حداقلی‌ها را برای این قشر در نظر گرفته تا  خبرنگاران راحت تر در راستای تبیین عملکرد نظام اطلاع رسانی و روشنگری کنند.

رئیس هیات مدیره کانون وکلای دادگستری استان مازندران گفت: یکی از موارد و مشکلات آزادی بیان است و باید خبرنگاران آزادی بیان داشته باشند و با بیان انعکاس واقعیت های جامعه، امنیت داشته باشند.
ولیپور افزود: در جامعه دموکراسی و مردم سالار برای رفع مشکلات خبرنگاران باید گوش شنوایی وجود داشته و مشکلات و معضلات بدرستی دیده و شنیده شود.

وی با بیان اینکه جامعه‌ بدون خبرنگار،توسعه و پیشرفت نخواهد داشت، خاطر نشان کرد: برای داشتن جامعه‌ای سالم در جهات مختلف اقتصادی، سیاسی،  فرهنگی، قضایی و باید از روشنگری های خبرنگاران استفاده شود.

ولیپور اظهار کرد: همه فریاد ما در کانون وکلا و همه دغدغه های ما رفع مشکلات مردم در جامعه است و تصویب قوانینی که علیه کانون وکلا تصویب می شود و اینکه وکالت و قضاوت مشمول کسب و کار می شود را قبول نداریم، در حالیکه وکالت و قضاوت حفظ جان و اموال و ناموس مردم است.

وی افزود: قانون تسهیل کسب و کار در واقع قانون کار چاق کنی است و وکیل کم سواد و بی سواد تحویل جامعه می شود.
رئیس هیات مدیره کانون وکلای دادگستری استان مازندران گفت: دفتر خدمات قضایی داریم و برای افزایش کسب و کار می توان از این دفاتر استفاده کرد.
ولیپور خاطرنشان کرد: کانون وکلا به درستی و با شفافیت کار می کند و اگر می خواهیم اشتغال ایجاد کنیم، دفاتر قضایی در اختیار افراد بیکار قرار گیرد.

@ilna_news

#روابط عمومی کانون وکلای دادگستری مازندران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا