اخبار کانون

حضور مدیران کانون وکلای دادگستری مازندران در همایش فوق العاده اسکودا – مورخ ۱۴۰۲/۰۶/۴

حضور مدیران کانون وکلای دادگستری مازندران در همایش فوق العاده اسکودا – مورخ ۱۴۰۲/۰۶/۴

در پی اقدام ناگهانی مجلس شورای اسلامی در الحاق و تصویب یک بند و تبصره به ماده ۱۳ طرح «تامین مالی و جهش تولید از طریق اصلاح قوانین و …»  که سبب تغییر در ماهیت ذاتی کانون وکلای دادگستری و کسب و کار تلقی کردن وکالت می شود، مدیران کانون وکلای مازندران در اجلاس فوق العاده اتحادیه سراسری کانون های وکلای دادگستری ایران-اسکودا – شرکت کردند .

قبل از شروع همایش، مدیران حاضر در اجلاس با پوشیدن ردای مخصوص وکالت و با حضور در مقابل ساختمان شورای نگهبان، مراتب اعتراض خود را نسبت به مصوبه مجلس و درخواست از حقوقدانان و فقهای محترم شورای نگهبان در اعلام مغایرت این مصوبه با برخی از اصول قانون اساسی و موازین شرعی اعلان نمودند. در این تجمع که با حفظ همه امور و شوؤن قانونی و در فضایی آرام و بدون التهاب انجام گردید، دکتر جعفر کوشا ریاست اسکودا و بهرام ولیپور ریاست کانون وکلای دادگستری مازندران طی مصاحبه های اختصاصی، درخواست جامعه وکالت از شورای نگهبان را بیان کردند.

پس از پایانِ حضور در مقابل ساختمان شورای محترم نگهبان ، جلسه مشترک مدیران کانون ها در محل اجلاس برگزار گردید ، که نایب رئیس کانون وکلای دادگستری مازندران به نمایندگی از این کانون به تشریح دیدگاه ها و پیشنهادات این کانون برای نتیجه بخش بودن این تلاش ها پرداخت . 

در ادامه، نامه روسأی کانون های وکلای دادگستری سراسر کشور به شورای نگهبان که متضمن بیان مشروح و همه جانبه مغایرت این مصوبه با موازین شرعی و اصول قانون اساسی بود، تنظیم گردید . 

از کانون وکلای دادگستری مازندران، علاوه بر آقای بهرام ولیپور ریاست کانون، آقایان؛ دکتر داودی نایب رئیس، مجتبی زارع بازرس و ناصر داغمه چی دبیر هیات مدیره نیز حضور داشتند. 

روابط عمومی کانون وکلای دادگستری مازندران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا