اخبار کانون

آیین نکوداشت روز خبرنگار

برگزاری آیین نکوداشت روز خبرنگار 

به مناسبت روز ‌ملی خبرنگار، با دعوت کمیسیون روابط عمومی کانون‌وکلای دادگستری مازندران، اعضای هیات مدیره کانون، با مدیران و‌نمایندگان برخی از خبرگزاری های استان دیدار و به تبادل نظر پرداختند.

در ابتدای این دیدار که در محل دفتر ریاست کانون وکلا و با حضور خبرگزاری های معتبر استان از جمله خبرگزاری صدا و سیمای مازندران، خبرگزاری مهر، فارس،  ایسنا، ایلنا و روزنامه های اطلاعات و جام جم برگزار گردید، ریاست محترم کانون وکلای دادگستری مازندران جناب ‌وکیل بهرام‌ ولیپور ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهید محمود صارمی و سایر شهدای روز ۱۷‌مرداد ۱۳۷۷ بر اهمیت‌روز خبرنگار تاکید و اهم ‌دلایل حمایت از خبرنگاران را تشریح کرد. 

به گفته ریاست کانون وکلا، آزادی مطبوعات و استقلال وکالت هر دو مهم از یک جنس و در یک راستا و آن هم حقوق عامه ملت است.

وکیل بهرام‌ولیپور در ادامه ضمن ارائه گزارشی از تعداد پرونده های معاضدتی و تسخیری اعضای این کانون، بر حمایت حقوقی از خبرنگاران و ضرورت انعقاد تفاهم نامه همکاری بین کانون‌وکلا و خبرگزاری های استان تاکید کرد.

در ادامه‌نائب رئیس کانون‌وکلا جناب وکیل مجید داودی نیز با تشریح رابطه خبرنگاران و‌ کانون وکلا، ضمن تبیین ارتباط دیرینه نهاد وکالت و خبرنگاری، هر دو‌نهاد را از ارکان حاکمیت مردم سالارانه دانست و بر ضرورت حمایت از خبرنگاران مستقل تاکید کرد.

در ادامه خبرگزاری ها با بیان برخی دیدگاه های عمومی نسبت به‌نهاد وکالت، از ضرورت اقدامات رسانه ای و مطبوعاتی و ایجاد آگاهی ها و شفاف سازی کانون وکلا در میان عموم مردم صحبت کردند و ضمن طرح سوالاتی از اعضای هیات مدیره کانون، در خصوص همکاری مطبوعات و رسانه های استان با کانون وکلا ابراز تمایل کردند.

در این نشست که بیش از یک ساعت به طول انجامید ضمن پذیرایی مختصری از مهمانان مطبوعاتی، با اهدای لوح‌ یادبود و کتاب مزین به نام‌کانون‌ وکلای دادگستری مازندران و آیین نکوداشت روز خبرنگار، از خبر گزاری های استان‌تقدیر به عمل آمد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا